Mobilite Nedir, Mobilitenin Hayatımızdaki Önemi Nedir?

21/6/2022

Çalışma şeklimiz değişti. Giderek artan ileri teknoloji ve Covid-19 pandemisinin teşvik ettiği değişen çalışan talepleri sayesinde, her zamankinden daha fazla işletme geleneksel, merkezi ofis tabanlı modelden uzaklaşıyor.

Sonuç olarak, mobilite ve kurumsal mobilite stratejileri, tüm sektörlerdeki işletmeler için giderek daha önemli hale geliyor. Mobilite ya da mobility ne demek sorularının kapsamlı cevabını bu rehberde bulabilirsiniz.

 

Teknolojide Mobilite Ne Demek?

Teknolojik açıdan mobilite, çalışanların her yerden güvenli bir şekilde çalışmalarını sağlamak için akıllı telefonlar ve tabletler dahil olmak üzere mobil cihazların ve diğer teknolojilerin kullanılmasıdır.

 

Mobilitenin Önemi Nedir?

Ulaşım araçlarının hayatımızdaki yeri hakkında ne düşünüyorsunuz? Olmazsa olmaz değil mi? İşte mobilite de değişen teknoloji çağında aynı vazgeçilmezliği ifade ediyor. İletişim araçlarının hayatımızdaki önemi veya elektriğin günlük yaşantımızdaki önemi ile eş değer görmeliyiz.

Mobilite, işletmelerin geleceğidir ve bunları uygulamak, yönetimden çalışanlara kadar kuruluştaki herkese fayda sağlayacaktır. Bu nedenle, ister yeni kurulmuş ister endüstri lideri olsun, harika bir kullanıcı arayüzüne sahip ve teknik mükemmellik ile çalışan modern bir mobil uygulama, tüm işletmelerin geleceğe hazır olması için gidilecek yoldur.

 

İş Hayatında Mobilite Nedir?

İş mobilitesi olarak da bilinen kurumsal mobilite, çalışanlarının uzaktan bağlantı kurmasını ve çalışmasını sağlayan büyüyen işletme trendini ifade eder. Bu, cep telefonları, tabletler, dizüstü bilgisayarlar ve çalışanların her yerde ve her zaman çalışmasına olanak tanıyan bulut tabanlı teknoloji kullanılarak yapılabilir.

İşletmeler ayrıca veri ve hizmetlere güvenli ve etkin erişim sağlamak için gerekli politikalara ve süreçlere sahip olmalıdır.

 

·        Mobilite İş Hayatında Neden Önemlidir?

-          İşletmelerin, çalışanlarını uzaktan çalışmak için her zamankinden daha fazla güçlendirmesi gerekiyor. Sonuç olarak, kurumsal mobilite artık kritik bir iş aracıdır. Verilere erişim, kullanım ve depolama geleneksel ofis ortamıyla sınırlı olmadığı için kurumsal mobilite çözümleri daha rekabetçi bir işi kolaylaştırır.

-          Çalışanların nerede olurlarsa olsunlar temel verilere güvenli bir şekilde erişmelerine olanak tanıyan kurumsal mobilite, üretkenliği de artırır, gerçek zamanlı işbirliğine olanak tanır ve maliyet yönetimini geliştirir.

-          Kurumsal mobilite çözümleri, rekabetçi kalmak ve gelecekteki başarı için kendilerini konumlandırmak için tüm sektörlerdeki işletmeler için önemlidir.

 

Mobilitenin Yararları Nedir?

Mobilite hem iş hem özel hayatta bir dizi avantaj sunar. Mesela işletmeler, mobiliteyi benimseyerek en iyi yetenekleri çekebilir ve elde tutabilir, üretkenliği artırabilir, işbirliğini ve yeniliği geliştirebilir ve verimliliği optimize edebilir.

 

1-      Artan Verimlilik

Çalışanlara herhangi bir zamanda herhangi bir yerden etkin bir şekilde çalışma özgürlüğü veren kurumsal mobilite, genel üretkenliklerini artırarak onların işi yapmak için ihtiyaç duydukları araçlara ihtiyaç duydukları anda erişmelerine olanak tanır.

Etkili bir kurumsal mobilite çözümüne sahip olmak, teknolojinizin her zaman güncel olmasını da sağlar. Bu da çalışanlarınızın işleri için her zaman mümkün olan en iyi araçlara erişmelerini sağlayarak üretkenliği artırır.

 

2-      Daha İyi İletişim

Mobil çözümler, çalışanların sahadayken veya uzaktan çalışırken bile iş birliği yapmalarını sağlayarak personel ve yönetim arasındaki iletişimi iyileştirebilir. Mobilite süreç sayesinde sürekli iletişim halinde olabilirler ve gerçek zamanlı geri bildirimler ve içgörüler alabilirler.

 

3-      İyileştirilmiş Veri Doğruluğu ve Kağıtsız İş Akışı

Dijital mobil çözümlerle, tüm verileri tek bir yerde toplamak, veri girişi ve analizi için harcanan zamandan tasarruf etmek mümkündür. Tüm belgelere ve verilere çevrimiçi erişim, tüm sistemi kağıtsız hale getiren kağıt formların kullanımını azaltırken, toplanan verilerin doğruluğunu artırır.

 

4-      Sistem ve Bulut Entegrasyonu

Mobil çözümler kullanılarak, eski sistem ve veritabanı, çeşitli noktalar kullanılarak entegre edilebilmekte ve tüm iş modeline değer katan bulut altyapı yönetim hizmetleri sağlanmaktadır.

 

5-      Doğru Veri Yakalama

Mobilite uygulamaları, toplanan verileri son derece güvenilir kılan birden fazla veri temas noktasına sahiptir.

 

6-      Çalışan Yetkilendirme Anlayışı

Mobilite çözümlerinde bulunan farklı anketler, kullanıcı anketleri ve şeffaf sistemler, kullanıcıların birbirleriyle iletişim kurmasına ve özgürce fikir alışverişinde bulunmasına olanak tanır. Bu, kullanıcılar ve çalışanlar önemli konuları tartışırken kuruluş içinde sağlıklı bir büyüme sağlar.

 

7-      İş Süreçleri Optimizasyonu

Mobil bir iş çözümü, ekip üyelerinin belgeleri, formları ve siparişleri herhangi bir yerden bir tıklamayla kolayca yüklemesine olanak tanıyarak verimliliği ve üretkenliği artırır. Bir organizasyonun. Bu aynı zamanda zaman ve paraya mal olabilecek giriş hatalarını ve yanlış iletişimleri de azaltır.

Ayrıca mobilitenin sağladığı esnekliği sunması, çalışanların işlerine nerede olurlarsa olsunlar herhangi bir cihazdan erişebildikleri için operasyonel hızlarını artırıyor ve onları daha iyi çalışmaya motive ediyor.

 

8-      Maliyet ve Zaman Tasarrufu

Tüm verilere kolay erişim ve kontrole sahip olmak ve bu verilerin depolanmasını ve alınmasını senkronize etmek, mobil iş çözümlerini uygulamak zamandan ve paradan tasarruf sağlar. İşverenler, çalışanların vardiya zamanlamasını ve molalarını kaydeden mobil uygulamalarla fiili çalışma saatlerini ve fazla mesai ücretini de hesaplayabilir. Kuruluşlar, zamanı ve yeri doğru bir şekilde yakalayarak, bir projede kullanılan malzemeleri, harcanan zamanı ve katlanılan maliyeti tahmin edebilir.

 

9-      Daha Mutlu Çalışanlar

Çalışanlar artık daha iyi bir iş-yaşam dengesi yaratmak için ihtiyaç duydukları esnekliği talep ediyor. Onları herhangi bir yerden verimli, üretken ve güvenli bir şekilde çalışmak için ihtiyaç duydukları araçlar ve süreçlerle donatmak, personelin moralini iyileştirir ve elde tutma oranlarını artırır.