İhale sisteminde her gün birbirinden farklı, onlarca çeşit araç uygun satın alma koşullarıyla üyelere sunuluyor. Sistem sadece Otomerkezi.net bayileri ile gerçekleştirilecektir.
Otomerkezi.net'in 40 yıllık deneyimini iş ortaklarıyla paylaştığı ihale sistemine, otomerkezi.net'in kriterlerine uygun olan işletmeler üye olmaya hak kazanır.
Açık artırmalar her hafta periyodik olarak yenilenir ve yeni müzayede bilgileri her hafta üye kullanıcılara elektronik ortamda iletilir.
İhalesi yapılacak araçlar, ihaleden 1-2 gün önce fotoğrafları, bilgileri ve ekspertiz raporuyla birlikte yayınlanır.
İhaleye katılım gösterecek tüm üyelere bir iş gününden önce müzayedede gösterilecek araçlar ile ilgili hatırlatma mesajı, elektronik ortamda periyodik olarak gönderilir.
Müzayede öncesinde fiyat teklifleri tüm katılımcılar tarafından toplanır ve süre tamamlandığında en yüksek fiyat teklifini veren katılımcı üye, aracı satın almaya hak kazanır.
Açık artırmayı kazanan katılımcı üyeler, kazandıkları ihaleleri, "ihale" sekmesinden "kazandığım ihaleler" bölümünde görüntüleyebilir. İlgili birim tarafından satış ve devir işlemleri gerçekleştirilir.