İkinci El Araba Almak İsteyenler İçin Öneriler

28/9/2021

Hayalini kurduğunuz, hedeflediğiniz ikinci el aracı alma zamanınız geldiğinde, mutlaka dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Çünkü aldıktan sonra hayal kırıklığı üzücü bir durum olur. Dikkat etmeniz gereken kısımları sizler için araştırdık.


Araştırın ve Önerilere Açık Olun

Araç almaya karar verdiğiniz zaman, öncelikle istediğiniz ve karar verdiğiniz aracı araştırın. Bunun yanı sıra, çevrenizde mutlaka “ikinci el araç alırken dikkat edilmesi gerekenler” detaylarına hakim olan biri vardır. Sormaktan çekinmeyin ve detaylı bilgilere sahip olun.

Henüz aklınızda net bir marka yoksa bu sizi ikinci el araçtan soğutmasın. Web portallarında binlerce forum ve blog yazılarından, kendinize uygun aracı bulmanıza yardımcı olacak nokta çıkacaktır. Size en uygun olanı yine siz bilirsiniz! :)

Giderlerinizin Planlamasını Yapın

Araç alırken tamamını nakit vermek yerine kredilendirme seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Bu durumda faiz oranı ve aylık ödeme planlarını göz önünde bulundurmalısınız. 

Aracı aldıktan sonra güvence altına almanız önemli bir nokta olacaktır. Özellikle yoğun kalabalığa sahip bir şehirde yaşıyorsanız güvenlik sizin için önemli olacak. Zorunlu trafik sigortası ve kasko sigortası için gerekli bütçe planlamalarını yapmalısınız. Bunun için profesyonel ekip ve uygun fiyatlı poliçelendirme fırsatları için Enkar Sigorta ile iletişime geçmeniz avantajlı olacaktır.

Ayrıca aracınızın yıllık MTV ödemeleri ve bakım masraflarını da planlamanızda göz önünde bulundurmalısınız.

Aracı Test Edin

Alacağınız ikinci el aracı seçtikten sonra karar verme aşamasında mutlaka aracı test etmelisiniz. Aracı çalıştırarak motor sesini dinleyebilir, kullanım sırasında vites geçişlerini ve fren gücünü kontrol edebilirsiniz. Tabi profesyonel noktada bir ekspertiz uzmanından destek alabilirsiniz.


Bu adımları tamamladıktan sonra ilerleyen dönemlerde aracınızı değiştirmek ya da satıp nakite dönüştürmek isteyebilirsiniz. Bu esnada size hızlı ve güvenilir bir şekilde Hemen Sat Merkezi yardımcı oluyor. Fiyat teklifinizi alarak, 15 dakikada para transferi ile hiç zaman kaybetmeden aracınızı satabiliyorsunuz. Otomerkezi.net ikinci el araç alım satım işlemlerinizin tamamında bir telefon ve bir tık kadar uzağınızda! Keyifli sürüşler! :)