Dünyanın En İyi Araba Yarışı Oyunları

10/8/2022

Gran Turismo, PlayStation yarışçılarının genelde favorisi olabilir ancak keşfedebileceğiniz daha geniş bir yarış oyunları dünyası da mevcut.


Yarış tutkunları için şimdi daha fazla oyun seçeneği var. Forza Horizon, sürüş oyunlarını yeniden havalı hale getirdi, bağımsız stüdyolar 90'lar tarzı atari yarışçısının zevklerini yeniden canlandırdı ve  PC simülasyon yarış sahnesi hiç olmadığı kadar rekabetçi.


Gerçek hissi veren araba yarışı oyunları, dünyanın en büyük araba oyunları, geliştirmeli araba oyunları, farklı araba oyunları gibi klasiklerin yanında modern araba oyunlarını da bu listede sizin için bir araya getirdik. 

Forza Horizon 5

Cesur, sürekli gelişen açık dünyası, ince ayarlı yarış mekaniği, absürt araç seçimi ve gerçekten nefes kesici manzaraları ile Forza Horizon 5, yeni teknolojiler dikkatli bir yinelemeyle çarpıştığında neler olabileceğini gösteriyor. Daha gerçekçi bir şeye meraklıysanız, Forza Motorsport 7 veya GT Sport sizi bekliyor, ancak bulabileceğiniz en hızlı arabaya atlamak istiyorsanız, çeşitli konumlarda hızlı bir şekilde çırparak harika zaman geçirebilirsiniz.

Gran Turismo Sport

Tercih ettiğiniz makine PlayStation ise, koleksiyonunuzda bu araba oyununa ihtiyacınız var. Çığır açan çevrimiçi modunun yanı sıra mükemmel bir tek oyuncu deneyimi sunuyor. Harika görünen Gran Turismo, bunca yıldan sonra hala popüler.

Mario Kart 8 Deluxe

Gerçekçilik yerine eğlence istiyorsanız, o zaman bir Nintendo Switch ve bir Mario Kart 8 Deluxe kopyası satın almanız yeterli. Oyunun Wii U versiyonu bir klasiğe sahipti, ancak yavaş hissettiriyordu ve çok oyunculu modları zayıftı. Bunların hepsi Switch remaster için düzeltildi ve tek oyunculuda da 1080p ve 60fps'de çalışıyor. Her yerde güzel Nintendo ikonografisi, güzel animasyonlu karakterler ve herkesin çok oyunculu oyuna dahil olmasını sağlayan dengeli bir silah sistemi ile bu oyun; tüm yaş gruplarının aynı anda keyif alabileceği nadir araba oyunlarından biri.

Need For Speed: Hot Pursuit Remastered

Bu, ilk olarak PS3/360'ta çıktığında, sosyal oyunlarda bir devrimdi. "Autolog" çevrimiçi lider tablosu sistemi, arkadaşları birbirlerine meydan okumaya ve otomotiv üstünlüğü için yarışmaya teşvik etti. Yasadışı sokak yarışçıları veya onları kovalayan polisler olarak, otoyollarda dikkatli olmalı ve virajlı virajlarda sürüklenmeli, çivili şeritler, EMP'ler ve hatta helikopterler gibi akıllı teknolojik tuzaklardan oluşan bir cephane kullanmalısınız. Bu “kısmen eski” ama hala ikonik araba yarışı oyununu denemelisiniz.

Assetto Corsa Competizione

Oyun, 2018 ve 2019 serisinden otantik tasarımlarla tamamlanmış gerçek yarış arabalarını içeriyor. Doğrudan şampiyonaya girin, kariyer modunda üst sıralara tırmanın ya da dünyanın dört bir yanından oyunculara karşı teker teker koşmak için çevrimiçi olun. Direksiyon modeli ve yarış fiziği son derece gerçekçi ve oldukça zorlayıcıdır - o kadar ki, bir kumandanın parmak çubuklarıyla oynamak sinir bozucu olabilir. Maksimum keyif için kesinlikle iyi bir güç geri bildirimli yarış direksiyonu (ve belki de bir yarış sim kokpiti) ile kurulum yapmak isteyeceksiniz.

F1 2021

Codemasters'ın F1 serisindeki en son oyun, yeni pistler, güncellenmiş arabalar ve kurulu takımlardan birini oynamak yerine kendi F1 franchise'ınızı kurup büyütmenize izin veren yeni bir My Team modu ile geçen sezonun girişini temel alıyor. Aynı zamanda F1 fanı olan bir arkadaşınız var mı? Yeni iki oyunculu kariyer modunda takım arkadaşları veya zorlu rakipler olarak birlikte oynayın.

Project Cars 3

Önceki, daha ciddi Project Cars oyunlarının uzun süredir hayranları, dayanıklılık yarışı, lastik aşınması ve yakıt tükenmesi (bu da pit stop olmaması anlamına gelir) gibi zorlu özellikleri ortadan kaldıran değişikliklerden biraz hayal kırıklığına uğramış olabilir, ancak franchise'a sıradan yeni gelenler Project Cars 3'te hala sevecek çok şey bulabilir ve saatlerce eğlenebilirsiniz.

Dirt 5

Dirt 5, sürüş oyun yelpazesinin arcade yarış sonuna derinlemesine dalmış başka bir yarış oyunudur. Dirt 5, kum, çamur, buz ve kar ve turdan tura değişen dinamik hava içeren 10 lokasyonda 75'ten fazla parkurda pilotluk yapmaya hazır 65 efsanevi ralli ve toprak yarış aracından oluşan bir liste ile neredeyse yalnızca off-road ve ralli tarzı yarışlara odaklanır.

Blur

Blur, Bizarre Creations tarafından üretilen bir Aksiyon-Arcade ve hızlı tempolu bir Araba Yarışı oyunudur. Blur, oyun oynamasında araçların atari tarzı davranışlarını ve araç içi savaşları içermesi bakımından diğer araba yarışı oyunlarından biraz farklı.Oyun içi yarış pistlerinin çoğu ve birçok araba, oyun geliştiricisi tarafından gerçek dünyanın içeriğini oyun özellikleriyle birleştirmek için özel olarak tasarlanmıştır. Oyuncu, yeteneklerine ve itibarına göre tek başına yarışmak veya bir yarış takımının parçası olmak için özgür iradeye sahip olur. Oyuncunun itibarı, yarışlarda ne kadar iyi performans gösterdiğine ve rakiplerini yenmek için hangi becerileri kullandığına bağlıdır.

The Crew 2

The Crew 2, oyuncuların Amerika Birleşik Devletleri'nin küçültülmüş bir versiyonunu keşfederken anında değiştirebilecekleri 270'in üzerinde lisanslı araba, kamyon, motosiklet, tekne ve uçaktan oluşan bir listeye sahip. Açık dünya haritası kesinlikle çok büyük ve macera arayan diğer oyuncularla dolu.


Ayrıca, sürüklenme mücadeleleri, sokak yarışı sürat etkinlikleri, akrobasi hareketleri ve daha fazlası dahil olmak üzere, kıyıdan kıyıya ilerlerken katılabileceğiniz çok çeşitli atari yarışı etkinliği türleri de var.