Dolu Yağışlarına Karşı Alınabilecek Önlemler

28/9/2021

Önceki yıllarda birkaç kez başımıza gelen dolu olayı, en ufak bir hava kapandığında artık aklımıza dolu yağma fikrini getiriyor. Dolu yağması maalesef tedbirsizlikte maddi masrafları beraberinde getirecek izler bırakabiliyor. Bu masrafların önüne geçmek için bazı tedbirlerin alınması gerekir.

Hava Durumuna Göre Hareket Edin

Maalesef güneşli havalarda dahi havaların ani kapanmaları ve yağışlara maruz kalabiliyoruz. Bu nedenle mobil uygulamalar, canlı hava durumları ve saatlık hava durumu verilerinden, bulunduğunuz lokasyonun hava durumunu anlık takip edebilirsiniz. Mevcut duruma göre de önlem almak sizi zarardan kurtaracaktır.

Kapalı Alanları Tercih Edin

Hava durumuna güvenmediğiniz, dolu şüphesi duyduğumuz dönemlerde aracımızı kullanmamak en ideal tercih olacaktır. Yine de kullanmanız gereken mecbur durumlar için aracınızı kapalı otoparklarda, benzin istasyonlarında, kapalı dinlenme tesislerinde muhafaza etmelisiniz.

Araba Brandası Kullanın

Şehir kalabalıklarında maalesef her araca yer bulmak mümkün olmuyor. Bu durumlarda sizi koruyabilecek bir ekipman yani araç koruma brandası işinizi çözecektir. Bu kılıf sayesinde aracınızı doludan koruyabilir, riski minimuma indirerek doluya karşı güzel bir önlem almış olabilirsiniz.

Aracınızdan battaniye eksik etmeyin 

Sürekli kapalı bir alan bulmak ya da branda temin etmek kolay bir durum olmaz. Fakat en ulaşılabilir yöntem olarak aracınızda bir battaniye bulundurmak, kaporta ve cam korumalığı görevini tamamlamanıza yardımcı olacaktır.

Aracınızı güvence altına alın

Kalabalık şehir nüfusu, araç fazlalığı, alan kısıtlaması sizi hava şartlarına karşı mağdur edebilir. Bunun tam karşısında durmak ve olası kötü ihtimallere karşı hazırlıklı olmak için, aracınızda zorunlu trafik sigortasının yanı sıra kasko sigortası da bulundurmak maddi kayıplara karşı sizi güvence altına alacaktır. Uzman kadro ve avantajlı fiyat garantisiyle Enkar Sigorta sizlerin yanında olacaktır.